Kariyer Birimi

Öğrencilerin eğitim gördükleri bölümlere uygun olarak özel, kamu veya sivil toplum kuruluşlarında stajlarını yapmaları için destek olunmaktadır.  Ayrıca öğrencilerin akademik hayatından çalışma hayatına yapacakları geçişte her türlü desteği sağlamak üzere çalışmalar yapmaktadır. Bu geçiş sürecinde planlı ve bilinçli adımlar atmak amacıyla öğrencilerimiz için, meslek ve sektör tanıtımının yapıldığı “Kariyer Günleri” ve “Meslek Gelişimi” dersleri kapsamında sektör ziyaretleri ve seminerler düzenlenmesine destek vermektedir.

Sektörde çalışan deneyimli ve başarılı isimlerin katılımlarıyla gerçeklesen söyleşi ve atölye çalışmalarında öğrenciler meslekleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmakta ve sektördeki firmaları daha yakından tanıma şansı bulmaktadırlar. Verilen eğitimler ile öğrencilere iş hayatında farklılık yaratacak özgeçmiş oluşturma becerisi ve mülakat teknikleri de öğretilmektedir.

Tüm bu paydaş çalışmalarının yanı sıra İŞKUR ile imzalanan protokol kapsamında öğrencilerimiz eğitim hayatları boyunca “İşbaşı Eğitim Programı’na” katılma hakkına sahip olmaktadırlar.  Böylelikle öğrenciler eğitimlerine devam ederken aynı doğrultuda sektörü deneyimleyerek sigortalı bir şekilde para kazanmaya başlama ayrıcalığına sahip olurlar. “İşbaşı Eğitim Programı” kapsamında öğrencilere bölümlerine göre staj yeri sağlama, mezun öğrencilere ise var olan iş olanaklarını bildirilmektedir. Aynı şekilde “Kariyer Günleri” kapsamında da İŞKUR yetkililerince okulda bilgilendirme çalışmaları da yapılmaktadır.